KULAK BURUN BOĞAZ

Tıbbi Bölümler

 • Date
  27 Eylül 2022
  OP.DR.NİHAT ÇAKIR KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI UZMANI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAH PAŞA TIP FAKÜLTESİ MEZUNU İSTANBUL HAYDARPAŞA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ UZMANLIK ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTA İÇİ […]
 • Date
  30 Aralık 2019
  EĞİTİM BİLGİLERİ İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Haydarpaşa Numune Hastanesi Üsküdar Devlet Hastanesi Erdem Hastanesi   POLİKLİNİK SAATLERİ Pazartesi :-14:00 / 18:30 Salı :-15:00 / 18:30 […]
 • Date
  30 Aralık 2019
  EĞİTİM VE UZMANLIK  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi  1995 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi  1999 MESLEKİ DENEYİM Üsküdar Devlet Hastanesi 2001-2011 İstanbul Medipol Hastanesi  2001-2011 Özel Maltepe Tıp […]

KULAK BURUN BOĞAZ


*Kulak kepçesi,dış kulak yolu iltihapları yaz aylarında deniz ve havuz suları gibi kirli sulardan,diğer zamanlarda da kulak temizleme çubuğu, ve başka nesnelerle kulağın karıştırılmasından kaynaklanan ve sık karşılaştığımız hastalıklardır.Geç kalındığı zaman mantar ve egzama gibi tedavisi daha zor olan ve kronikleşen hastalıklar halini alabilirler.

*Ağız boşluğu,burun boşluğu,geniz ve orta kulak boşlukları,östaki kanalı vasıtasıyla birbirleriyle bağlantılıdırlar.Bu nedenle bu organlar da oluşabilecek bir hastalık kolaylıkla diğer organlara da geçebilir.Basit bir gribal enfeksiyon,basit bir boğaz iltihabı erken zamanda tedavi edilmezse, orta kulak iltihabı ,sinüzit,larenjit dediğimiz ses teli iltihabı,hatta daha ileri giderek bronşit ve zatürre gelişebilir.

*Dış kulak yolunda buşon dediğimiz kulak kirleri aspiratör dediğimiz vakumlu hava ile kolaylıkla temizlenebilmektedir.Yine kulak kanalındaki boncuk,böcek,düğme ve silgi parçası gibi yabancı cisimler de kolaylıkla çıkartılabilmektedir.

BURUN VE PARANAZAL  SİNÜSLER

Sinüzit dediğimiz iltihabi hastalıkları,koku kayıpları, nazal polip(burunda kist) dediğimiz alerjik rinit hastalıkları da erken teşhisle ilaçla kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

*Burun kanamaları,acil olarak müdahale edilerek tamponla kontrol altına alınabilmektedir.

*Ağız boşluğundaki bademcik (tonsil) dişeti , küçük dil(uvula) farinks(yutak)ve tükürük bezinin hastalıkları da erken zamanda ilaçla tedavi edilebilmektedir.

*Boyunda ki kitlelerin,tiroidin ve sinüslerin iyi ve kötü huylu hastalıkları erken muayene  ultrason ve röntgen fìlmleri ile,teşhis edilerek tedavi edilebilmektedir.

*Baş dönmesi,dengesizlik,kulak çınlaması, reflü  özofajit gibi hastalıklarda muayene ile laboratuvar imkanlarımızla teşhis edilerek tedavi edilebilmektedir.

Görüşme Başlat
WhatsApp Hattı 08:00-18:00
Merhaba
Hoşgeldiniz...