RADYOLOJİ

Tıbbi Bölümler

 • Date
  30 Aralık 2019
  EĞİTİM VE UZMANLIK İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Radyodigostik Uzmanlığı   MESLEKİ DENEYİM Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Numune Hastanesi Tokat Turhal Devlet Hastanesi […]
 • Date
  30 Aralık 2019
  EĞİTİM VE UZMANLIK İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi     1987-1993 Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi uzmanlık     1994-1999 MESLEKİ DENEYİM Pendik Devlet Hastanesi     2003-2018 Mehmet […]

Merkezimizde hastalarımızın radyolojik tetkiklerini yapmak üzeri bir uzman doktor,dört radyoloji teknikeri ve bir raportörden oluşan ekip hizmet vermektedir.

Radyoloji kliniğimizde;

 • AÇIK EMAR ( OPEN MR)
 • RÖNTGEN
 • PANAROMİK
 • MAMOGRAFİ
 • BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ
 • KEMİK DANSİTOMETRİ
 • 4 BOYUTLU RENKİ DOPPLER
 • ULTRASONOGRAFİ

*CR özellikli röntgen

*CR özellikli panoramik diş röntgeni

*Renkli doppler ultrasonografi

cihazları ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

CR özellikli röntgen cihazımız ile gereksiz film tekrarları önlenerek,böylece alınan radyasyon dozunu önemli ölçüde azaltarak hastalarımızın gerekli görüntüleri hızlı bir şekilde alınabilmektedir.Bu teknik tanıda etkinliği arttıran bir yöntemdir.

Ultrasonografi tetkiki ile x ışını kullanmadan ve dolayısıyla hastalarımıza radyasyon vermeden,ses dalgaları kullanarak vücudun pek çok bölgesi değerlendirilebilmektedir. Ultrasonografi ile özellikle batın organları,karaciğer,pankreas,dalak,safra kesesi,böbrekler,mesane,prostat, genital ultrasonografi ile vücuttaki pek çok damarsal yapı incelenebilmektedir. Boyun, bacak, kol, atar-arter-ve toplar-venöz-damarları değerlendirilebilmektedir.

Radyolojide kullanılan cihaz kalitesi mevcut patolojiyi saptamada çok önemlidir. Kliniğimizde 2016 yılında yenilenen en son sistem,yüksek rezolüsyonlu doppler ultrasonografi cihazı mevcuttur,istenilen sonografik tetkikler en üstün kalitede yapılabilmektedir. Ayrıca 2014 yılında kurulan PACS-elektronik görüntü transfer ve depolama-sistemi ile tüm radyolojik görüntülerin bir bilgisayar ağı üzerinden  gönderilmesi , arşivlenmesi, saklanması, eski görüntüler ile karşılaştırılabilmesi daha hızlı,daha kolay ve güvenilir olarak yapılmaktadır. Bu depolama sistemi sayesinde sonuç tesliminde CD robot ile üretilen görüntüler hastalarımıza verilmektedir. Modern tıbbın tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde, siz değerli hastalarımıza en iyi,en kaliteli ve en hızlı radyolojik tanı hizmeti verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Görüşme Başlat
WhatsApp Hattı 08:00-18:00
Merhaba
Hoşgeldiniz...